Haberler ve Duyurular


Geri Dön

Ehliyet sonuçları cepte!

29/1/2013

Turkcell, Vodafone ve Avea ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı protokolle  ehliyet  sınavı bilgileri artık cep telefonundan takip edilebilecek.


Ehliyet kaç lira?


Yapılan açıklamaya göre, GSM operatörleri ile Milli Eğitim Bakanlığı, Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisi için işbirliği gerçekleştirdi. Altyapısı Ester firması, içerikleri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bu Turkcell servisi, binlerce sürücü adayının başvurduğu ehliyet sınavına ilişkin tüm bilgilerinin, abonelerincep telefonlarına gelen SMS'lerle takip edilebilmesini sağlıyor.


Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisine kayıt yapıldığı andan itibaren sürücü adaylarına; sınav ücretinin yatırıldığı, yazılı sınav tarihi, yazılı sınav giriş yeri, yazılı sınav sonucu, uygulama (direksiyon) sınav tarihi, uygulama (direksiyon) sınav sonucu gibi bilgiler otomatik olarak SMS ile ulaştırılıyor. Abone, isterse bu bilgileri sorgulama yolu ile de öğrenebiliyor.

Yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dahil toplam 1 lira ücret karşılığında cep telefonuna SMS olarak geliyor. Servise kayıt olan kullanıcılar sınav süreçleri tamamlanana kadar servisten yararlanabiliyor. Sınav süreci tamamlandıktan sonra tüm kayıtlar otomatik olarak kapanıyor.
    
SERVİSE KAYIT
Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisi'nden faydalanmak için mesajların gönderileceği ceptelefonu numarasını kaydettirmek gerekiyor. Servise cep telefonundan kayıt yaptırmak için "EH" boşluk "TC Kimlik No" yazıp 8383'e göndermek yeterli oluyor.
     
Bir diğer kayıt yöntemi ise, MEB'e sınav başvurusu gerçekleştirdikten sonra cep telefonuna gelecek ücretsiz davet mesajı sonrasında ''ONAY'' yazarak 8383'e göndermek. 

ÜCRETİ 1 TL
Dünya kalitesinde, en ileri teknolojileri tüm Türkiye için erişilebilir kılarak toplumun yaşam kalitesini artırmak hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone Türkiye, motorlu taşıt sürücü adayı abonelerinin sınav sonuçlarını tek SMS ile cepten rahatlıkla takip edebilecekleri “Mobil Bilgi Servisi”ni hayata geçirdi.
 
ANAHTAR KELİMELER
CEP ehliyetteknolojiehliyet sınavı sonuçları